Single Blog

Doğru Renkler Çarpıcı Evler

Genel

Dekorasyonun en önemli unsurlarından biriside, eşyaların birbirleriyle olan uyumudur. Dekorasyonda renk uyumunun sağlanmasında; halı, duvar rengi, mobilya ve aksesuarlar birbirlerini tamamlarlar. Duvar rengi ile aynı renk zemin kullanılması, sağlanacak olan uyumlardan birisidir. Mobilyalar ile aynı renkte halı kullanılması da farklı bir uyum çalışmasıdır. Ev dekorasyonunda her zaman halı kullanılmayabilir. Halı yerine özenle seçilmiş olan yer döşemeleri farklı bir hava yaratmaktır.

KOYU RENK MOBİLYA TERCİHİ
Salonunuzda koyu renkli mobilyaları tercih etmek istiyorsanız; açık renkte halı ve perde kullanarak iyi bir kombin yapabilirsiniz. Ya da koyunun biraz açığı olacak şekilde mobilya almayı düşünüyorsanız; perdelerinizi mobilyalarınızdan biraz daha koyu renkte seçerek ancak halınızı, mobilyalardan daha açık tonda alarak güzel bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Ya da daha iyisi mevcut mobilyalarınızı yüzlerce renk ve desen arasından seçeceğiniz kumaşlar ile yenileyerek hayalinizdeki yaşam alanını oluşturabilirsiniz. İşte bu noktada  size ihtiyacınız olan tüm kaynak ve bilgiyi  hayallerinizi gerçeğe dönüştürme noktasında, olası hayal kırıklıklarının önüne geçecek şekilde aktarmaktan mutluluk duyacaktır.

AKSESUAR SEÇİMİ
Duvar renkleri ile aynı renklerde mobilya almayı planlıyorsanız; aynı renk ve desenlerde yastık, halı, duvar çiçeği, tablo ve abajuru bir arada kullanarak farklı bir uyum yakalayabilirsiniz.

İÇ DEKORASYONDA RENKLERİN BELİRLENMESİ
Evin iç dekorasyonunda, renklerin belirlenmesi aşamasında ne tarz renk kullanılacağı belirlenmelidir. Yani zıt renklerden mi yararlanılacak, yoksa bir kontrast mı oluşturulacak? Bunun kararının verilmesi çok önemlidir. Üç ana renk olan sarı, mavi ve kırmızı renklerin yanında ara renklerin yani turuncu, mor ve yeşilin nasıl kullanılacağı önemlidir. Ana, ara, birbirine komşu ve zıt olan renklerden faydalanarak çok farklı dekorasyonlar yapılabilir.

Top